В Англії, як відомо, з минулого року на законодавчому рівні заборонили очищати водоймища від водоростей. Це наклало відбиток на лов коропів, оскільки тепер рибалкам доводиться боротися не лише з рибою, а й з купою підводної рослинності, яку збирає риба під час виведення. Часом на відео через клубки водоростей до ладу і риби не видно.
Оскільки водоймища перестали чиститися, все частіше доводиться вести лов поверх трави та мулу. Найпопулярніше оснащення зараз – це Chod-rig. Не плутається, досить зрозуміло і легко в’яжеться, можна закидати і не хвилюватись, що він погано ляже на дно. Насправді, у чод-ризі теж є чимало тонкощів і не треба думати, що це універсальна насадка, яка може використовуватися скрізь, але зараз не про це йдеться.
Якщо переключитися на російські реалії, то той тип монтажу, про який піде мова ідеально підходить для лову на мулі. Дуже часто рибалки ставлять питання, що ж робити на мулистому водоймищі. І ми пропонуємо вам рішення, яке часто використовує Роб Хьюз, тренер збірної Англії, яку він у перший сезон привів до золотих медалей у 2015 році! Під час перебування чинним спортсменом Роб у парі з Саймоном Кроу здобув перемогу на чемпіонаті Світу з лову коропа в індивідуальному заліку World Carp Cup 1996.
Передаємо слово Робу!
Суть монтажу
Цей монтаж є чудовою альтернативою чод-ригу. Багато людей здивовано дивляться на мене після того, як бачать цей монтаж. Нічого незвичайного в ньому немає, все просто – звичайний волосяний монтаж, ПВА-мішок, загалом, все, що категорично не підходить для лову поверх трави, мулу донного сміття. Але це негаразд. За фактом я абсолютно правий, оскільки ця проста варіація простого монтажу дозволила мені зловити дуже велику кількість риб на тих озерах, де сучасніші монтажі були набагато менш ефективними.
Як ви знаєте, головна проблема топкого дна полягає в тому, що після приведення оснастка тоне дуже швидко і після приземлення практично відразу починає тонути аж до того, що насадка взагалі сховається в нетрях підводної рослинності, або мулу. Система парашут практично теж занурюється досить швидко, поки грузило не досягне дна. Після цього, завдяки ПВА-мішку, повідець тоне дуже повільно, плавно і легко лягаючи поверх мулу, трави та іншого. Особисто я не прихильник теорії, що короп копатиметься в глибині трави, мулу і все одно знайде вашу насадку, якщо захоче. У будь-якому випадку, за такої презентації, зробити йому це буде набагато простіше і легше.
Принципи монтажу
Головна його перевага — у геніальній простоті. Якщо я розумію, що дно, напевно, доставить мені проблем, то завжди переходжу на даний монтаж. Під проблемами, як ви вже здогадалися, я маю на увазі траву, мертве листя, дуже глибокий мул і все в такому дусі. І якщо чод-риг може бути ефективним поверх трави, іноді, особливо при лові на глибокому мулі, насадка, що плаває, піднята на 4-5см над дном є останнім, на що буде клювати риба. А ледве піднятий гачок поверх підгодовування працюватиме чудово.
Як готувати монтаж
Отже, ми беремо ПВА-мішок. Але не кладемо туди грузило! Так що вам не доведеться турбуватися про те, як там покладено ваш повідець і як він буде представлений після того, як мішок розчиниться. Також відсутність грузила в ПВА-мішку дозволяє нам зробити повідець абсолютно будь-якої довжини, яка знадобиться. Я ставлю повідки залежно від глибини мулу. У будь-якому випадку вони варіюються від 30 до 45см.
Також дуже важливо використовувати мішок без перфорації. Річ у тому, що саме повітря, яке накопичуватиметься в мішку між частинками стик-міксу і підгодовування, яке ви туди покладете, дозволить йому тонути не так швидко, як грузилу. Це важливо!
Додайте трохи пеллетса в мішок, вкладіть матеріал, але не засовуйте його туди весь. Тільки гачок з насадкою, а далі витягніть повідець у пряму лінію. Якась частина, що дорівнює довжині мішка, залишиться всередині, але не потрібно робити так, щоб весь повідець був усередині. Отже, трохи пеллетса, потім гачок, а потім додаємо зверху ще пеллетса або крушених бойлів із підгодівельної програми. З приводу рецепту стик-міксу жодних строгих правил немає, керуйтеся вашою підгодівельною програмою. Головне не намагайтеся зробити мішок дуже щільним і без порожнин, навпаки, туди краще додати гранул, крушених, ламаних бойлів, між якими будуть порожнечі, які і зроблять мішок, що повільно тоне.
Важливо!
Є кілька важливих моментів, які ви повинні дотримуватись при використанні цього монтажу. По-перше, найкраще використовувати безпечну кліпсу. Інлайн грузило затягуватиме повідець під мул занадто сильно. По-друге, будьте обережні з кліпсою на шпулі. Дуже часто при сильному закиданні, після блокування волосіні, грузило злітає з монтажу, через противагу, що створює ПВА-мішок. Так що ви повинні краще розраховувати зусилля при закиданні, краще, щоб волосінь билася в кліпсу за секунду до приводнення грузила, тобто фактично ви повинні робити закидання, як виражаються корп’ятники «в кліпсу», коли відсіка ліски застає грузило не десь у польоті, а перед падінням у воду.
По-третє, ви повинні пам’ятати, що цей метод лову підходить для ближніх та середніх дистанцій. Я думаю, що максимум – це 55-65 метрів від берега і можуть виникнути проблеми при сильному вітрі. Але, почавши ловити на цей монтаж, ви незабаром самі посміхатиметеся, дивлячись на результати даного методу лову коропа.
Багато рибалок думають, що я «технар» і в цьому полягає мій секрет, але це не той випадок. Так, у мене є перевага перед іншими рибалками, оскільки я дуже багато часу провів під водою, вивчаючи звички коропа, підводний світ, але мій рибальський метод заснований на двох речах: здоровий глузд і трохи науки.
У даному монтажі здоровий глузд полягає в тому, що гачок повинен триматися подалі від уламків, мулу, трави і так далі, наука – потрібно кинути виклик гравітації, зробити так, щоб насадка тонула повільно, плавно лягаючи на придонний шар. Саме тому я називаю цю оснастку «парашут», тому що ПВА-мішок служить саме парашутом для нашого повідця. І на мій погляд це найкращий метод для лову на мулистому дні, а також поверх трави, та й просто складного дна, який дуже багато рибалок зовсім уникають. А дарма!