У переважній більшості статей про карпфішінг, та й просто про рибалку, є такий вислів, як: «підібрати ключик до риби». Але рідко хтось описує сам процес цього підбору. Ми постараємося на власному прикладі команди Carpfishingclub розповісти і докладно пояснити, як ми діємо на початку риболовлі і які використовуємо насадки для лову коропа. Як приклад буде розглянуто випадок, що найчастіше зустрічається, коли ми знайшли рівну ділянку дна. Зрозуміло, неможливо придумати залізне правило всім водойм, чи ділянок цих водойм, але ми розглянемо середньостатистичний варіант.
Отже, що ж монтується у нашому священному вівтарі насадок – шелтері, який стоїть на містечку, за кілька метрів від риби і як ми діємо на старті рибалок. Саме рибалок: і спортивних, і звичайних. Тож запрошуємо всіх. Сідайте поряд зі столиком, зараз ми почнемо готуватися до першого закидання.
Що означає підібрати ключик до риби?
Знайти оптимальний варіант насадки, що показує стабільний результат. Визначити варіанти зміни цих насадок, наприклад, день/ніч, коли риба може змінювати свої смакові уподобання або вибирати іншу форму презентації насадки. Іншими словами – ви повинні зрозуміти що віддає перевагу рибі і як змінюються її уподобання (якщо вони змінюються), щоб у кожний проміжок часу пропонувати їй те, що вона найбільше хоче.
Як підібрати ключик до риби?
Якщо ви їсте вперше на водойму, то постарайтеся вивчити переваги риби за звітами чи фільмами. Наприклад, про водойму в Кемерово, де проходив Чемпіонат Росії – 2016, ми дізналися з різних джерел, що риба добре відгукується на жовтий колір. Тому основа нашого підгодовування та перші насадки на старті на 75% складалися з бойлів жовтого кольору.
Якщо інформації немає, то застосовувати свої найбойовіші підгодовування та насадки, які вже не раз на інших водоймах приносили вам рибу. Обов’язково потрібно вести статистику кожного закидання, де вказувати час закидання, інформацію про монтаж та реакцію риби (про це найближчим часом вийде окрема стаття). Ця інформація дуже вам допоможе обчислити цей робочий варіант насадки і визначити варіанти по кошторису насадки
А чи завжди є ключик до риби?
Якщо є водоймище, в ньому є риба, то зловити її можна завжди!
Вибираємо перші насадки для закидання:
Для початку змоделюємо підгодівельну програму. Ось гарний приклад такого підгодовування. Це відмінний варіант солодкого фруктового підгодовування для швидкого залучення риби.
1. Бойли Mad Carp Baits WOODS FRUlTS (Лісові фрукти)
2. Бойли Mad Carp Baits STRAWBERRY JUlCE (Полуничний Сік)
3. Тигровий горіх
4. Рідкий аттрактант-амінокомплекс Mad Carp Baits Amino Blend 365
5. Зерно
І так, у нас є 4 повідці і нам потрібно придумати для них насадку.
Тонуча насадка.“На тому типі дна, який ми шукаємо, і поки не знайдемо” – це один з найбільш виграшних варіантів. бойл – основа-основ. Один тонутий бойл або два, вирішуйте вже самі. так, і так, але спочатку ставимо один. До речі, я добре пам’ятаю випадок, коли ми вже гарантували собі перемогу на Чемпіонаті в 2016 році, ми дуже хотіли зловити біг-фіш. короп навіть за російськими мірками … Далеко не факт, що на величезну насадку клюватиме тільки величезна риба.
Здвоєний варіант:
Нейтральна насадка.Мені подобається найбільше 2/3 тонучого бойла і 1/3 поп-апу. дні, гачок стоїть на шкоді.
Загалом це цікава, творча робота, яка особисто мені приносить шалене задоволення. Особливо на другу-третю добу, коли ти ловиш кураж чи навпаки – ситуація критична. Вигадували такі неймовірні насадки, що заздалегідь ніколи не повіриш, що на них можна спіймати. Цей варіант гарний так само тим, що він легше залітає в рот риби і ви можете створювати різні комбінації поп-апів і бойлів, що потопають, що також додає інформативності.
Відмінне поєднання червоного з жовтим, яке дуже добре зарекомендувало себе на різних водоймах.
Комбінація полуниці+pop-up ананас
Комбінація помаранчевого бойла з кислою грушею. Одна із наших улюблених насадок.
Насадка із зерновимиНа початку рибалки ми завжди додаємо кукурудзу А, як відомо, що є в підгодовуванні, має бути і в насадці. і кладемо зверху кукурудзу.
Ми прихильники того, щоб насадка була гарною. Багато хто не звертає на це уваги, але, як казав папа Стіва Джобса «Гарно має бути там, де навіть люди ніколи не побачать». Тож ми за красу карпфішингу та за естетику – як на березі, так і у воді. Але не тільки комбінація кукурудзи з бойлом може давати результат. Відмінно працюють зернові окремо. Наприклад: комбінація з двох кукурудзин або тигровий горіх (якщо ви використовуєте у підгодовуванні).
Експериментальний варіант.Тут ми даємо волю нашій бурхливій фантазії. Сюди відносяться такі насадки як: чистий поп-ап, пелетс, зиг риг або одна з перерахованих вище трьох комбінацій. Перевіряти такі варіанти обов’язково потрібно, адже риба може відгукуватися саме на такі насадки чи презентацію найкраще. Варто зазначити, що зиг-риг ми на початку риболовлі не використовуємо. Для цього потрібно готувати крапку ретельніше, та й потім якщо риба харчується з дна, то навіщо тягнути її на поверхню?
Так що спочатку пробуємо донні варіанти. Майте на увазі, що лов на зиг-риг має на увазі вкрай активну годівлю. Отже, ми пускаємося з четвертим варіантом на всі тяжкі. Слід зазначити, що це приносить свої плоди періодично. Цього року в Бойковому у нас була досить важка сесія, коли різко змінилася погода, і ми взяли в мертвий час гарного білого амура на одиночний поп-ап і оснащення Hinged Stiff rig. Риба була практично не активна і нам вдалося її спровокувати на клювання яскравим поп-апом. Ми не можемо сказати, що ловимо на поп-апи постійно, але не виключаємо їх з арсеналу.
Клюнуло!
Це дуже добре, отже, ви все робите правильно. Але найбільша помилка, яку ви можете зараз зробити – це переставити на всі вудилища комбінацію, що спрацювала. Насправді треба не зупинятися та ловити далі. Одна риба нічого не означає. Можливо, просто пощастило. І не забувайте, що у риби часто змінюються смакові уподобання. Саме тому на змагання ми беремо із собою якомога ширший асортимент бойлів. Після клювання просто додайте комбінацію на ще одне вудлище.
Що щодо розмірів насадки?
Ми завжди починаємо з діаметрів 12-14мм. На початку, поки картина ще не ясна і незрозуміло який буде клювання, краще починати з делікатних насадок. що залежність риби від розміру насадки часом буває перебільшена. насадка краще і легше залітає до рота рибі – це факт.
Дипувати чи не дипувати? Ось у чому питання!
Не робіть нічого однаково на чотирьох вудлищах. Одну насадку сильно задипуйте, іншу тільки мокніть перед закиданням, третю не дипуйте, четверту взагалі вимочіть у воді з озера. Не так важливий сам факт мокання в дип, скільки ступінь дипування. Якщо ми візьмемо звичайну насадку за 0, то потрібно перевірити варіанти «+2» «+1» «-1». Тож експериментуйте і з цим теж.
Як часто перезакидати вудилища?
На початку лову ми робимо перезакидання кожну годину-півтора. Для чого це потрібно? Тому, перші три закидання краще не міняти насадки, але міняти при цьому місця закидів. зможете перевірити усі варіанти у кожному з перспективних місць.