Головна Спорядження Розривне навантаження. Що воно означає?

Розривне навантаження. Що воно означає?

51

Неймовірно часто поставлене питання. Розривне навантаження – характеристика, яка вказується на повідкових матеріалах, лісках, лідкорах та шок-лідерах. Це означає з одного боку, яке навантаження витримує конкретний матеріал. Але у багатьох рибалок будь-яке значення ваги викликає тверду асоціацію з вагою риби, яку можна вивудити на цей матеріал.

З місця у кар’єр

Розривне навантаження не має нічого спільного з вагою виловленої риби. Якщо на монолісці написано, що вона витримує 5,63 кг, це означає лише те, що на межі її розтяжності (якщо ми прив’яжемо волосінь до стелі) вона витримає вагу 5,63 кг. А ось 6кг швидше не витримає.

Чи можна сказати, що при виведенні короп досягає межі розтяжності волосіні? Напевно так, коли ми затягнемо фрикціон, а замість вудлища використовуватимемо залізну трубу.

Запам’ятайте, що у Вас є такі основні пункти нівелювання ривків риби:

  • Вудлище, яке гнеться та гасить різкі ривки риби
  • Фрикціон, який стравлює волосінь та гасить затяжні ривки риби
  • Рибалок, тобто Ви, який може рухатися берегом, чи не так?
  • Вода. Опір води та опір повітря зовсім різні речі. Спробуйте махнути рукою у повітрі та під водою – різниця колосальна.

Перераховані вище чотири фактори настільки зменшують кінцеве зусилля, яка риба робить на волосінь, що цих 5,63 кг розривного навантаження навіть не в умілих руках перетворяться на всі 25,63 кг.

Щоб Ви не отримували урвища, Вам слід дотримуватися наступних простих правил за кожним пунктом:

  • Тримайте вудлище наскільки можна в одній руці. Таким чином, щоб Ваш пензель торкався бланка і все. При крутому ривку вудилище завжди відіграє. Особливо це актуально на ближніх дистанціях, коли риба на березі.
  • Налаштовуйте фрикціон таким чином, щоб під час виведення він видавав легкий тріск. Тобто риба йтиме «в натяжку», але при різкому ривку волосінь миттєво стравлюватиметься. Ваше завдання керувати фрикціоном, щоб риба втомлювалася, але не мала можливості досягти ефекту, коли волосінь стане колом і справді порветься.
  • Не давайте слабину. Лісочка повинна бути в натягу, вчасно збігаючи з котушки слідом за рибою. Так Ваш трофей швидше втомлюватиметься, тримаючись у напрузі.
  • Не намагайтеся підняти рибу раніше часу і не поспішайте. Це не лящ, який вдихнув повітря і одразу здався.

Де тонко там і рветься

У поплавці дійсно існує правило, коли повідець вибирається з матеріалу, який на 0,02 тонше, ніж основна волосінь. Наприклад, якщо основна волосінь 0,16, то повідець береться не товщі 0,14. Це робиться для того, щоб під час урвища рвався саме повідець.

У коропової риболовлі при лові на великій глибині, або далеко від берега, враховуючи вагу риб та розмір, делікатність обчислюється зовсім іншими категоріями. За мірками лову поплавця коропова снасть все одно що субмарина у Великому театрі.

Розривні навантаження, якими користується наша команда

  • Спорт волосінь 0,23мм/шок – 0,28мм/повідковий матеріал – 20lb
  • Звичайна рибалка -волосінь 0,31 – 0,38 мм/шок – 0,28 мм/повідковий матеріал – 25lb

Різниця між спортом та звичайними рибалками – дальність закидання. Тому ми зменшуємось. Була б наша воля, ми взагалі ловили б на 0,40мм з-під берега.