Головна Різне Повний посібник з використання опаришів на рибалці

Повний посібник з використання опаришів на рибалці

9

Коли справа доходить до риболовлі на платниках, часто ми стикаємося з водоймищами, де рибу годують різними гранулами, у тому числі і пелетсом. Найчастіше саме ця насадка є №1 для лову коропа в комерційному ставку. Однак з приходом холодів, або ще до настання спекотної пори справа йде інакше. Найефективніше ловитиме на опариші, але в цьому є свої нюанси!

Коли опариш найбільш ефективний

Нам часто залишають коментарі з розряду «використовувати опаришів — залучати лящів, плітку тощо». Але якщо Ви уважно читали будь-які наші публікації, де фігурують ці личинки, то не знайдете прямих рекомендацій, коли найкраще використовувати опаришів як насадку.

А час – це холодна вода. Коли температура води низька, все життя у водоймищі сповільнюється, або ще не встигла відійти від довгої зими. Підвищується прозорість води, зменшується природна кормова база, внаслідок чого риба стає менш активною. Холодна вода – це і є найкращий час для використання опаришів для лову коропа в комерційних водоймах.

Інший момент, якщо в цьому комерційному ставку присутня велика кількість дрібної риби. У таких випадках робити ставку тільки на опариша не варто. Але чому не спробувати? Запам’ятайте, що будь-які попередні категоричні міркування найчастіше є помилкою. Вам нічого не заважає спробувати зловити коропа на великий пучок пирішів навіть у ставку з великою кількістю бур’янів.

Тому що якщо короп приходить на точку, ніяких лящів і карасів там не буде. Швидше за все великі коропи видавлять дрібніших риб.

Чому опариш такий ефективний

Личинки опариша перетравлюються набагато легше, ніж будь-який бойл. І Ви можете бути спокійнішими, годуючи великою кількістю опаришів, ніж хвилюватися про те, що Ваш бойл надмірно наситить неактивного коропа. Плюс до всього опариші рухаються, повзають і цей привабливий абсолютно природний рух може стати ключем до того, що навіть обережна риба зреагує і почне харчуватися.

Якщо дрібна риба почала клювати.

Не переживайте, якщо Ви почали отримувати покльовки невеликих рибок.

До речі, дуже часто саме збільшення личинок на гачку сприяє вилову найбільших особин у зграї. Тому раніше не поспішайте переживати і зневірятися.

Як відрізнити свіжого опариша

Якщо Ви придивитеся до личинки і побачите на ній чорну точку – це означає, що мішечок з кормом ще не вичерпався і личинка далека від стадії перетворення на лялечку. Чим свіжіший опариш, тим краще. І наявність чорної точки на опаріші – правильна ознака свіжості личинки.

Правильно сортуйте опариша

Завжди в загальній масі будуть лячинки, що вже заляклі, або пошкоджені і рекомендується відсортувати живих опаришів перед початком риболовлі. Для цих цілей найкраще підійде сито Matrix Interchangeable Riddle. Свіжі та активні личинки повинні швидко пробиратися крізь 3-4мм. осередки, заразом очищаючись від різного сміття.

Збільшення тривалості життя личинок

Не зайвим буде присипати опаришів кукурудзяною мукою. Личинки будуть відокремлені один від одного і набагато довше збережуть свою активність. , а Ви не засинаєте їй свої снасті, сумки та все інше під час підгодовування з рогатки.

Колір має значення?

Личинки опариша бувають різних відтінків від природного білого до жовтого, бронзового, червоного і флюоресцентного. У наші дні продаються навіть сині та зелені опариші! Багато рибалок вважають за краще мати під рукою взагалі всіх кольорів личинки, і це нормально. На річках бронзові опариші історично завжди були найуспішнішою насадкою. Однак у холодну пору року, найімовірніше, що успіхом у риб будуть користуватися саме червоні опариші. Якщо ви сумніваєтеся, то візьміть білого і червоного у співвідношенні 50/50 і подивіться, що саме в цей день дійсно працюватиме краще.

А що робити з мертвими личинками

Лищинки, що звиваються, пропонують максимальну привабливість, але не варто скидати з рахунків мертвих личинок, оскільки інертна наживка на гачку іноді буває кращою, якщо саме навколо Вашого підгодовування крутиться багато дрібної риби. Плотва, карась і підліщик насамперед реагують на живі личинки, а мертвий опариш дасть великій рибі більше часу для реакції.

Ще одна перевага мертвих опаришів – це можливість закочувати їх у грудку підгодовування, або засовувати в годівницю, не розбиваючи її до приземлення на дно. Вони не будуть заповзати в багнюку, або мул, що теж добре позначиться на залученні риби.

Є безліч способів умертвити опаришів. Найпростіший – покласти опаришів у ємність із гарячою водою, а потім дуже обережно додати окропу з чайника. Вода повинна бути температури гарячого чаю, або кави, ні в якому разі не заварюйте личинки окропом! Вони можуть обпектися, розтягнутися і побіліти.

Залиште опаришів на 20 хвилин, щоб вони охолонули, а потім злийте воду і у Вас будуть ідеальні мертві личинки.

Який гачок вибрати

Гачок без борідок із тонкого та середнього дроту не повинні розривати приманку та забезпечує оптимальну презентацію живої личинки. Розмір гачка №16 буде оптимальним вибором, тому що на гачок такого розміру можна насадити одразу кілька личинок.

У важкі дні, коли клювання слабке не бійтеся опуститися до 18-го або навіть 20-го розміру гачків. Якщо ж клювання активне і риба на точці присутня, то можна піднятися до 14-го номера. Але починати найкраще саме з гачка №16.

Поширене переконання – завжди зменшувати масштаб гачка, якщо у Вас присутні неодружені клювання, або риба сходить. Іноді, якщо ви спробуєте діяти “від неприємного” і збільшите розмір гачка, то бачите, що у вас буде більше риби. Тому майте на увазі і пробуйте різні варіанти.

Скільки личинок насаджувати на гачок

Одиночна личинка опариша – найочевидніший варіант, і вона ловитиме все. Дві личинки часто є найкращим варіантом, щоб виділити насадку саме для більших особин. Часто клювання доведеться чекати довше, але риба буде більшою.

Якщо хочете бути ще більш вибірковим, то пробуйте стільки личинок, скільки вважаєте за потрібне!

Як правильно чіпляти опариша?

Найпоширеніший спосіб – чіпляти личинку гачком за її ширший кінець, де знаходяться “очі” личинки (насправді голів знаходиться якраз у вузькому кінці!). Злегка зачепивши личинку за шкіру, важливо домогтися, щоб опариш продовжував звиватися, в жодному разі не можна розривати гачком тіло наживки.

Якщо Ви будете використовувати два опариші, то можете зіткнутися з проблемою перекручування оснастки. Щоб уникнути подібного, чіпайте одну личинку за широкий кінець, а другу якраз за вузький.

У певні дні личинка, закріплена силіконовим кільцем, може стати справжнім порятунком. Сама оснастка повністю запозичена з карпфішингу, де на повну силу застосовується волосяний повідець. Тут все те саме, тільки замість бойла, або пеллетса, Ви кріпите силіконове кільце на опариш.

Також подібний метод кріплення личинки добре сприяє відсіву дрібної риби, оскільки вона не здатна заковтнути одразу і гачок та личинку. А заковтнувши лише одну личинку, вона відразу ж її виплюне, відчувши опір гачка.

Для зручного просування опаришу всередину латексних кілець використовуйте інструмент Matrix Bait Bander.

Кріплення опариша по центру має своїх шанувальників, які воліють саме такий варіант. І це є логіка. Якщо ви уважно подивіться, як саме занурюється личинка у воді, вона робить це саме розташовуючись боком у воді. І подібний варіант кріплення буде найбільш природним у воді, оскільки гачок не відхилятиме личинку під час занурення від природного положення.

Звертайте увагу на якість засічки

Якщо риба засікається за середину верхньої губи, значить ваше оснащення працює ідеально. Якщо ви чіпляєте рибу за нижню губу, швидше за все, ви ловите занадто глибоко.

У випадку, коли насадка потрапляє глибоко рибі в пащу і вам доводиться використовувати екстрактор, то ви виставили занадто велику глибину, а також ваша оснастка не має належної чутливості, щоб вчасно сигналізувати про клювання.

Якщо ви дістали гачок, а личинки на ньому обгризені, або взагалі їх з’їли, то є сенс скоротити довжину повідця.

Використання ароматизаторів та атрактантів

Тут вкрай важливо дотримуватися дозування. Одна-дві краплі ароматизатора або трохи порошку допоможуть вам. Принаймні це допоможе замаскувати будь-який неприємний запах, створений личинками. У холодній воді найбільш успішними будуть фруктові та цитрусові аромати.

Незважаючи на те, що в холодній воді у риби слабшають почуття смаку та запаху, не слід переборщуватися з ароматизаторами та добавками. Пам’ятайте, що Ви просто намагаєтесь покращити. Личинки самі по собі є потужним атрактантом, тому вони й посідають перше місце в цю непросту пору року!