Серед численного коропового спорядження все більша увага починає приділятися спеціалізованому екіпіруванню для складних умов. Завдяки їй рибалка стає комфортною не лише під час ясної теплої погоди, а навіть під час дощу та заморозків. Без туристичного досвіду тут не обійшлося і коропові компанії зробили дуже правильний вибір на користь матеріалів шерпу та softshell-курток.
Шерпа
На тибетському “шерпа” означає “східна людина”. Народність Східного Непалу, що мешкають у районі гори Джомолунгма, а також в Індії. Вони самі називають себе шаркхомбо і є нащадками тибетців, які перетнули Гімалайський хребет у середні віки. Згідно з переписом на початку XXI століття, чисельність цього народу становить трохи більше 150 тисяч осіб.
Традиційний одяг шерпів – це свого роду халат, який спускається трохи нижче колін, має довгі рукави. З давніх-давен цей халат, який ще називається чухба, ткався з баранячої, або овечої вовни. Виходив дуже характерний матеріал, який згодом став називатися ім’ям цієї народності.
При прогресі текстильної промисловості, стали виробляти матеріал, що складається з поліестеру, що імітує штучне хутро, що нагадує хутро баранчика. Всередину цей матеріал є просто трикотажним полотном. Найбільший плюс – теплоізоляційні властивості тканини, саме тому він з великим успіхом застосовується у виробництві зимового одягу та взуття.
Тканина навпомацки неймовірно м’яка, легка у догляді та дуже швидко сохне. Зігріваючий ефект дуже сильний, тому в одязі Sherpa ви зможете комфортно переносити навіть екстремальні виїзди.
В асортименті коропового спорядження на сьогоднішній день представлені комплект для холодної пори року та тепла кофта на блискавці . Комплект складається з куртки та водонепроникних штанів . Ідея такого костюма для рибалок у зимовий період належить компанії FOX, яка випустила костюм під своїм суббрендом CHUNK. Можна придбати кожну деталь окремо, можна разом.
Головними особливостями цього одягу є насамперед ізоляція блискавок. Як відомо, блискавка є слабким місцем при холоді та вітрі. Швидко остигає і продувається. У розробці костюма було передбачено спеціальну підкладку-перегородку, яка не пропускає вітер і холод.
Softshell
У перекладі з англійської буквально означає “м’яка оболонка”. Стала справжньою революцією, яка похитнула стійке поняття тришарового одягу. Згідно з цією концепцією, на людину має бути надіто не менше трьох шарів: термобілизна — шар, що утеплює, — мембрана. Часто це було досить затратно з фінансового погляду. Тепер вам було достатньо купити просто одяг з маркуванням sotfshell, який вже йде двошаровим.
У чому її особливість. Вона поєднує в собі щільну зовнішню оболонку з м’якою, дуже зручною підкладкою. Ці два об’єднані разом шари мають приголомшливу здатність протистояти негативним зовнішнім факторам, чи то холод, волога, чи сильний вітер. Одяг цей дуже компактний, забезпечує більшу свободу руху. Що дуже важливо під час тих же занедбань оснастки.
Одяг софтшелл можна без сумнівів назвати однією з найуніверсальніших, які є на ринку. Єдине, вона швидше за все не підійде для по-справжньому холодної погоди. Для цього краще вибрати шерпу, або мембрану . Але, якщо ви виїжджаєте в більш-менш теплу пору року, softshell підійде якнайкраще. Або ж ви можете зняти своє тепле екіпірування перед активною фазою годування. Одягти softshell-куртку, в якій зручно буде закидати ракету, а після закінчення активної роботи, знову утеплитися, щоб не переохолоджуватися.
Коли вибирати шерпу, а коли софтшел?
Шерпа для холодної погоди, софтшелл для теплішої. Допускається також під час дуже активної роботи (годування, мотання на кілочках і т.д.) перевдягатися в softshell, а потім повернути шерпу, коли потрібно буде зберігати тепло розігрітому організму. Шерпа – це серйозна тепла тканина, а softshell – легка куртка, але яка оберігає ваше тіло від перехідної погоди, коли ще недостатньо тепло для майки, але вже занадто жарко для по-справжньому теплих, зимових речей.
На що звертати увагу при купівлі одягу?
Завжди пам’ятайте, що під куртку, будь-якого саме типу, ви одягатимете інші речі. Тому краще міряти куртки приблизно в тій же кількості одягу, що і ви носитимете на рибалці. Саме тому краще не купувати куртки трохи із запасом, щоб вони не сковували рухи, коли ви одягнете ще шари іншого одягу, чи білизни.