У цій статті ми поговоримо про ПВА сітки та мішки. Розглянемо тонкощі та невеликі фішки при роботі з ними, про які часто багато рибалок забувають або не приділяють їм належної уваги спочатку.
Порада №1.
У сучасному світі, коли в рибальських магазинах висить безліч різних сіток від різних виробників, є можливість підібрати сітку під свої конкретні умови: швидкорозчинну або повільну, 14 мм або 35, Korda або Fox. Однією з найважливіших характеристик є її розчинність.
Швидкорозчинна сітка має менш щільне плетіння (при порівнянні з повільнорозчинною) і завдяки цьому швидше розчиняється. Вона рятує під час лову по дуже холодній воді — ранньою весною та пізно восени. Ми пройшли через сесії, коли стандартні сітки надто довго розчинялися та залишали багато соплів. Саме в таких умовах швидкорозчинна сітка (і ПВА мішки теж) дуже рятує. Її також має сенс використовувати на водоймищах і влітку, коли невелика глибина, а вам потрібно досягти максимально раннього старту роботи стику.
Сітка для теплої води має на увазі щільне плетіння і більш тривалий час розчинення. Якщо у вашому водоймищі велика глибина або тепла вода, то краще вибрати червону сітку. Взагалі, якщо ви побоюєтеся, що стик починає працювати занадто рано, ще не занурившись на дно, то ставте синю. У будь-якому випадку вона не настільки довше розчиняється.
Висновок: правильно вибирайте сітку виходячи з погодних умов та глибини водойми в точці лову
Порада №2. Вішаємо стик правильно!
Швидше за все, це самий недооцінений момент. практики, жало гачка створено тільки для проколювання губи риби. чіпляти за край столика або розкладачки гачки ні в якому разі не можна . про те, як правильно вішати стик на повідець!
Також гачку загрожують не тільки ушкодження технічного характеру, а й просто банальне розколювання різних частинок стику на джало гачка. Зараз коропові гачки досягли просто неймовірної гостроти і наколотися навіть найменшій піщинці не складає особливих труднощів.
Висновок: жало гачка в жодному разі не повинно проходити крізь стіки. Намагайтеся не торкатися жалом ніяких поверхонь!
Порада №3. Діпуйте стик правильно
Ще один момент, про який знають не всі короп’ятники. Коли ми зв’язали стик і починаємо його мачати в дипі, то не замислюємося, що ступінь занурення в дип вкрай впливає швидкість його розчинення у воді. Якщо ви занурюватимете в ліквід повністю, то стик буде розчинятися набагато довше. Тому, щоб не порушити його заплановану роботу, краще занурюйте ПВА цукерку на третину або максимум на половину. Так ви забезпечите додаткову привабливість завдяки дипу, але при цьому стик буде вибухати на дні.
Якщо вода зовсім холодна, то має сенс наносити дип шприцем або голкою. Врахуйте, що варіант кріплення стику на цівці гачка при холодній воді ризикує залишити соплі на насадці або жалі. Тому краще використати метод, про який розповідає Антон у відео із попереднього абзацу. На фотографіях нижче увага приділена саме ступеню занурення стику в дип. Ми не стали б стверджувати, що саме такий спосіб кріплення стику актуальний у всіх ситуаціях. Скоріше він актуальний лише для спекотної погоди та теплої води.
Хороший приклад дипування стику
Поганий приклад!
Не завжди занурювати стик у ліквід шкідливо. Такого трюку вдаються в тому випадку, якщо ви ловите в теплій воді на великій глибині. Наприклад, якщо стік в повільно розчинній сітці не доходить до дна, він повністю занурюється в лікід, який утворює «захист» і збільшує час його розчинення. Даним способом користуються під час лову на глибоких водоймах кар’єрного типу та річках.
Висновок: не мочимо стик повністю, залишаючи його наполовину або на 2/3 сухим, щоб не знижувати його «вибухову» механіку.
Порада №4. Хитрість зі стопорком
Цією хитрістю користується дуже мале число короп’ятників, але дуже цікава з погляду задумки. Суть її полягає в тому, що ви уникаєте заплутування не тільки повідця, а й волосся. Ви протягуєте голкою волосся крізь стик, вставляєте стопорок і відсуваєте насадку впритул до стопора. Таким чином, і насадка зафіксована, і стик ніколи не дасть волоссю обернутись навколо цівки гачка.
Другий трюк ще цікавіший. Вашою насадкою стає один із бойлів, які входять до складу стику! Робимо стик із бойлів, а потім голкою протягуємо волосся і вставляємо стопорок.
Виходить, що у нас стик висить на довгій волосині, зовсім не дає йому заплутатися, але при цьому досить компактний, оскільки насадка вже упакована всередину стику. При класичному кріпленні волосся до насадки додається стик-мікс, збільшуючи парусність всієї конструкції. При згаданій невеликій хитрості, ви зможете збільшити дальність закидання навіть за досить великого стику.
Висновок: завжди можна знайти вихід із ситуації, коли вам потрібно і подалі закинути, але й не зменшувати розмір стику. Поєднуємо насадку зі стіком!
Порада №5. Порада Carpfishingclub
Перед покупкою радимо придивлятися до сіток, нитки яких практично не тягнуться. З такими сітками дуже зручно працювати і з них виходять найщільніші стіки. Чим щільніший стик – тим краще він вибухає, краще переносить закидання і тим більше корму в ньому знаходиться. Сітки з високим ступенем розтягування мають схильність з часом втрачати свою форму і є ризиком, що мікс почне прокидатися. При силовому закиданні це може бути критично. Завжди намагайтеся ставитися до дрібних нюансів уважно і коли вони складуться воєдино, успіх прийде!
Перевірені сітки –
1. Panda Tackle
2. Fox
3. Korda
4. ESP
КАРПХАК.
Як супер швидко одягнути ПВА цукерку на повідець без голки та інших інструментів? Дивіться нижче!
Порада №6. Система вирви з ПВА мішками дуже сильно економить час
Якщо ви в’язатимете ПВА-мішок за класичною схемою, коли ви берете мішок, наповнюєте його вмістом, а потім зав’язуєте ПВА-ниткою, то це займе у вас набагато більше часу, ніж використання спеціальної системи швидкого завантаження ПВА-мішка від Panda Tackle або Fox . Остаточний результат видно на фото нижче. Варто відзначити, що вузлик, який утворюється при скручуванні на лідкорі, розчиняється набагато довше за мішок, але і при звичайному вузлі з нитки буде такий побічний ефект.
Висновок: для багаторазового підвищення швидкості створення ПВА-мішка використовуйте систему Panda Tackle або FOX Rapid Load System.
– Система швидкого завантаження ПВА мішків Panda Tackle
– Система швидкого завантаження ПВА мішків Fox
Порада №7. Завантажуйте ПВА-мішок правильно
Лов на ПВА-мішок дуже схожий на всім відомий флет-метод, тільки тут ми робимо крок вперед у плані потужності наших снастей. Будемо відверті, щоб витягнути серйозну рибу на фідерну снасть, потрібно мати незвичайну майстерність. Нехай і потужний фідер, але це не коропове вудлище. В іншому ж логіка лову на ПВА-мішок дуже схожа на флет. Це пошуковий, економічний та швидкий спосіб лову риби.
Уважно придивіться до фото вище. Це ідеальна презентація при лові з ПВА-мішком. А тепер зверніть, будь ласка, увагу, як доводиться згинатися поводкового матеріалу. Зауважте, що насадка розташовується максимально близько до грузила, фактично лежить на ньому, але тільки вантажило заховано під гіркою підгодовування. Через близьке розташування насадки до грузила зовсім не відіграє роль, як далеко наш повідець відтягне насадку від грузила. Адже він у будь-якому разі впаде поряд. Не відіграє ролі небезпека перехльостування. Тому що все летить у мішку. Але нам дуже важливо, щоб повідець був гнучкий і гнувся вільно під будь-яким кутом і компактно складався у нашій ПВА-системі. Для цього підійдуть м’які поводочні матеріали без обплетення:
– Korda Super Natural
– Pb Products Chameleon
– Climax Hunters Braid
Висновок: при лові з ПВА-пакетами рекомендується використовувати м’які повідкові матеріали без обплетення!