Головна Школа карпфішингу Частина 15. Намети та шелтери

Частина 15. Намети та шелтери

1

 

Оскільки карпфішинг має на увазі перебування на водоймі в кілька діб, то обов’язково потрібно подбати про ваше тимчасове житло. Перше, що спадає на думку – це, звичайно ж, намет. Зараз у спортивних магазинах у розділі туризму продається безліч різних наметів, від великих до маленьких, від одномісних до наметів, в які вміститься ціла сім’я та ще обідній стіл. При цьому в коропових магазинах ви також можете зустріти намети, дещо іншого рівня та дещо іншу цінову політику. У цій статті ми постараємося розкласти по поличках що до чого і чому не варто боятися великих, на перший погляд, цін на коропові намети та шелтери.

Ми самі пройшли шлях від звичайного туристичного намету до шелтера і великого коропового намету. Тому нам є чимось поділитися на своєму досвіді.

Ось із таким наметом ми їздили на перші змагання. Зручностей, звичайно, нуль. Особливо важко вибігати вночі з такого укриття на клювання:)

Намет чи шелтер?

Вибір між наметом та шелтером насправді простіше, ніж здається. Шелтер дозволяє комфортно розміститися одній людині з невеликою кількістю скарбу, тоді як намет для повного довгострокового розміщення однієї людини і більше. Тому тут ви повинні вирішити чи їздите ви на риболовлі один або з друзями. В іншому, різниця між наметом і шелтером тільки в швидкості установки, хоча зараз є намети, які облаштовані механізмом, запозиченим від шелтерів (про них ми поговоримо нижче).

Ми б рекомендували придбати шелтер у тому випадку, якщо ви їздите одні і на короткі сесії (не більше 2-х днів). В інших варіантах краще розглянути придбання одномісного (якщо ви один) або двомісного намету. Місця таки в таких укриттях у рази більше.

Шелтер AVID CARP HQ Dual Layer Brolly System

Одномісний або двомісний намет? Висока чи низька?

Відповідь на перше питання криється з самого формулювання. Якщо ви їздите один на сесії і вони зазвичай тривалі (від двох і більше днів), тобто сенс придбати намет одномісний. У ній ви зможете комфортно розміститися і у вас залишиться робочий простір. Якщо ви їздите на рибалку з напарником або напарницею, то однозначно потрібно брати двомісний намет.

Що стосується висоти, то намет, в якому можна стояти на повне зростання — це однозначний плюс. Почитавши відгуки короп’ятників на різних форумах, розумієш, що для багатьох це справді важливий аспект.

Надалі ми придбали високий короповий намет FOX Retreat 2Man+з накидкою. Цей намет повністю відповідає всім нашим вимогам.

Існують такі ж високі варіанти від Fox, але дешевше -R-Series 2-Man XL Khaki.Це такий же гігантський намет, але виконаний з тканини простіше.

Але, як кажуть, не одним Фоксом єдиним. Великі та високі моделі є у дуже шанованої англійської компанії Trakker:

1. Супердім -Trakker Superdome Bivvy

2. Перевірений часом двохсотий Темпест -Trakker Tempest 200 Bivvy

Чому не можна обійтися звичайним наметом зі спортивного магазину?

Звісно можна. Ми і не збираємося переконувати вас у тому, що потрібно обов’язково кинутися в короповий магазин і купити дорогий намет. Більше того, спочатку краще обзавестися добротними снастями, стійками, род-подами та харчуванням. То в чому ж різниця? Найважливіше – це розміри та функціонал. Якщо ви порівняєте розміри звичайних туристичних наметів, які купує більшість для пікніків та аматорських походів, з розмірами коропових наметів, то одразу зрозумієте, що небо, а що земля. У короповому наметі людина середнього зростання взагалі може стояти практично на повне зростання. В одному наметі ви легко можете розмістити розкладачку, столик, крісло і розташовуватися з повним комфортом, не кажучи вже про двомісні. Все продумано короп’ятниками для короп’ятників.

Крім простору плюсом є стійкість. Геометрія та каркас розроблені так, щоб витримувати будь-які капризи природи. Навіть у найсильніший ураган короповий намет стоятиме як укопаний. Ми особисто бачили, як літали туристичні намети. Видовище ще те, звісно…

Нижче ми прикріпили фотографію коропового намету як приклад міцності … (На фотографії одна з найміцніших і вітростійких моделей, якої не страшно практично нічого -Nash Titan)

Чи рятує фірмовий намет від спеки?

Частково. Все залежить від матеріалу. У фірмових наметів, як правило, матеріал набагато щільніший. Допустимо у моделей топового дивізіону, щільність матеріалу 15.000 – 20.000 день (наприклад Fox Frontier, Avid Carp HQ, Nash Blockhouse, Sonik AXS). Навіть під палючим сонцем ці намети краще вкриють вас від спеки, ніж інші моделі, у яких щільність матеріалу нижче. Плюс до всього ви можете придбати спеціальну накидку, яка створить повітряний шар, що не пропускає конденсат, а також трохи компенсує спеку. Після того, як ми придбали накидку, переносити спеку в наметі помітно стало легше. Майте на увазі, що для кожного намету потрібно купувати накидку однойменної моделі. Вони шиються під розмір і накидка від одного намету не може підходити до іншого. Насправді накидка є дуже корисною річчю, при цьому коштує цілком розумних грошей щодо вартості намету.

Карповий намет встановлюється, так само як звичайний чи по-іншому?

В основному, так, але є запатентовані системи встановлення наметів, наприклад, у Nash Blockhouse.

Або система з унікальною маточкою ETS (Easy-Tension-System – Проста Система Натягу) від Fox, що застосовується в наметах лінійки Frontier

Його особливістю є наявність механізму-парасольки, як у шелтерів, що дозволяє встановити намет за лічені хвилини навіть поодинці. Також цей намет має особливі ламані дуги, які дозволяють збільшити простір усередині, тоді, як у шелтера похилий задня стінка значно зменшує кількість вільного місця. В іншому ж логіка така сама — встановили та закріпили кілочками.

Якщо не купувати накидку, як у такому разі бути?

Насправді, майже всі розробники наметів і шелтерів в даний час дуже перейнялися провітрюванням наметів – досягається це завдяки вікнам, які обтягнуті москітною сіткою. провітрювання шелтера. А в його послідовнику FOX Ultra Brolly додана також спеціальна внутрішня накидка, яка захищає від конденсату Так що сучасні палати трьох і більше діб – це важливий момент!

Наш намет, але вже з накидкою. Тоді вона нас чудово врятувала від 3-денної спеки.

В області вікон і провітрювання практично немає рівних наметів лінійки HQ від Avid Carp.

Чи пропускає намет вологу?

Сьогоднішні матеріали, які використовуються у виробництві наметів та шелтерів, відрізняються підвищеною вологостійкістю. Вони оброблені спеціальним складом, який витримує дуже сильний і тривалий дощ. Найголовніше – це не ушкоджувати покриття і стежити за тим, щоб тканина не була порізана. Як правило, поліестер, з якого зроблена тканина, витримує в середньому гідростатичний тиск в 10000 мм водяного стовпа. Намети високого цінового сегмента – 20.000 мм.

Часто на фото видно, як намет стоїть на дерев’яному містку, як же він кріпиться?

Це ще один плюс коропових наметів і шелтерів – можливість придбати спеціальні кілочки, в які вбудований шуруп. Ви просто загвинчуєте їх у дошки та все! Це дуже великий плюс, оскільки ви можете розташуватися прямо біля вудлищ і не пропустити клювання. Чим ближче укриття до вудилищ, тим якіснішою буде рибалка!

Як бачите, наш намет відмінно розмістився на містку і ще залишилося багато робочого простору.

Чи є фірма-лідер із виробництва наметів чи шелтерів?

Сказати складно. Насправді сьогодні майже всі провідні фірми виробляють продукцію єдиного рівня, відмінність лише у якихось незначних деталях. Щось краще в однієї компанії, щось в іншій. У цьому виборі вам допоможуть різні рейтинги та премії, які проводяться щороку від різних великих видань. Насамперед дивіться по наявності в коропових магазинах найближчих до вас. Дуже складно відповісти на запитання, який намет краще чи гірше.

А навіщо парасольку?

Парасолька призначена більше для поплавочного або фідерного лову. Його зручно дуже встановлювати на платформу, або кріпити до крісла. Сонце, дощ часом можуть стомити навіть більше, ніж безкльов’я. З точки зору карпфішингу, ви можете використовувати парасольку, щоб укрити якісь великогабаритні речі. Наприклад, чохли від вудилищ, намету, род-подів, або запасні вудилища, які можуть знадобитися. Щоб не тримати це все у наметі, або не бігати щоразу до автомобіля. Багато водоймищ просять залишати машини взагалі на парковці біля в’їзду. Також під парасольку можна поставити ємність зі спод міксами, щоб вони не сохли під сонцем, або не мокли під дощем. А можна просто сидіти на відкритому повітрі поз парасолькою і чекати на клювання. У спеку на повітрі у будь-якому випадку краще, ніж у наметі.
Вдалого Вам вибору свого коропового намету!