На сьогоднішній день сучасні снасті для лову коропа дозволяють без проблем цілеспрямовано ловити найбільших риб у будь-якому водоймищі. підсак для лову коропа? Цьому і буде присвячена чергова глава Школи Carpfishingclub.
Що таке підсак?
Є два елементи: рукоятку, до якої кріпиться, так звана, голова підсікання. Остання буває круглою або трикутною. Являє собою або металеве коло, або два вуса, на які одягнена сітка (в сітку і заводиться риба, а потім витягується з водойми).
Коли Ви ловите велику рибу, яку так просто не підняти на волосіні, і щоб не волочити її по землі (ми ж усі проповідуємо принцип «впіймав-відпусти»), риба заводиться ще у воді в підсак і безпечно виймається з води. Далі Ви кладете її акуратно на мат, витягуєте гачок, обробляєте ранку і робите фото.
Головні вимоги!
Надійність, надійність і ще раз надійність! Якщо Ви ловите на чотири вудилища і одне зламалося — Ви можете продовжити рибалку.
Саме тому ми завжди із собою возимо запасний підсак на непередбачений випадок. Буває всяке. Саме тому вибирати підсак потрібно виходячи з його надійності. Ми рекомендували б не економити на даному елементі спорядження і не гнатися за дешевизною.
Робота з подсачеком розгортається в найнапруженіший момент. Риба біля берега, ажіотаж найвищий. Тому може статися всяке. Намагайтеся виважено підходити до покупки. Ми не прагнемо змусити Вас купувати найдорожчі моделі. Але часто рибалки недооцінюють деякі аспекти коропової риболовлі, потрапляючи потім у незручну ситуацію.
У чому різниця між підсічками?
Різниця між головами є і відчутна. Як правило, класичний підсак для карпфішингу – це трикутна з двома вусами. Її особливість полягає в тому, що передня кромка, найближча до риби, зроблена з тканини, легко проминається і дозволяє рибі легше заходити над сіткою.
Кругла голова — це просто збільшений у розмірі класичний спортивний підсак, який використовується при поплавці, або фідерному лові. Його використовують спортсмени. Трикутна голова – його використовують на звичайних рибалках.
Як це відчувається практично?
У способі захоплення риби. При використанні трикутної голови, Вам потрібно завести рибу строго над сіткою і підняти підсак. А у випадку з круглою головою, Ви тримаєте підсачок над водою. Як тільки риба підійшла до берега, Ви різким рухом пробиваєте залізною кромкою воду та захоплюєте рибу. Вся сіль полягає в тому, що коли ви тримаєте підсачок над водою, бічна лінія коропа не бачить перешкоди у воді. При використанні трикутного підсак, який занурений у воду заздалегідь, риба відчуває його і відчуває більше занепокоєння.
При цьому круглі підсачки меншого розміру і в них навряд чи поміститься риба більше 10 кг. Тому майте на увазі, що якщо Ви вирушаєте на водойму, де дійсно мешкають великі риби, краще мати в запасі класичний короповий підсак.
У аматорських риболовлях немає потреби у швидкісному виведенні. Оперувати великим трикутним підсаком значно простіше. Поклали спокійно на воду і неквапливо виводите рибу. У спорті завжди потрібно форсувати і намагатися робити все, якнайшвидше. Трикутний підсак погано підходить для стрімкого виведення.
Також відмінність й у способі кріплення голови до ручки. Трикутник кріпиться в такий спосіб, що вуса вставляються в заздалегідь увінчену хрестовину. Кругла голова йде вже одразу з припаяним різьбленням.
А що ручка?
Від рукоятки багато залежить. З одного боку, чим вона довша, тим далі Ви можете забирати рибу. З іншого боку, пам’ятайте, що голова коропового підсак дуже важка. І на довгій ручці Вам буде вкрай важко підняти голову з води, щоб риба виявилася всередині сітки.
Також враховуйте той факт, що короп має органи дотику на рівні бічної лінії. Будь-який рух у воді головою підсак буде лякати рибу. Саме тому класичні коропові підсачки йдуть з досить короткою рукояткою в порівнянні з тими моделями, які продаються для лову.
Вся справа в тому, що при сучасному лові на той же штекер використовується гумовий амортизатор. Який розтягується і цілком може вийти так, що риба стоятиме за 5-6 метрів від берега. Тому їм потрібен довгий підсак. Але голова там легка і Ви легко можете підняти її з-під води і захопити рибу.
У коропової риболовлі найчастіше підсачеком працює напарник, який може стояти на місці, а Ви трохи відійдете назад. Особливо це стосується виведення риби при лові на довгий повідець для зиг-рига. Якщо Ви один, то доведеться терпляче чекати, поки риба втомиться і завести її в пастку.
Який підсак мені вибрати?
Якщо Ви рибаєте один, або просто на своє задоволення беріть класичний трикутний підсак. Обов’язково подивіться на сітку. Вона повинна бути зроблена з тканини, в жодному разі це не повинна бути синтетична волосінь/дрот. Тканина має бути м’яка. З дрібними осередками, щоб у жодному разі плавець риби не заплутався у сітці.
Дорожнеча підсачок залежить від технологічності рукоятки та вусів. Більш дорогі моделі з карбону, з різними вставками, щоб подовжувати, або вкорочувати рукоятку, також мають меншу вагу. Для початку ми рекомендували б не зациклюватися на найдорожчих моделях. Але придбання добротного підсвічування — питання важливе.
В іншому випадку, в процесі рибалок, вони можуть надто розбовтатися і випадати при найменшому навантаженні. У надійних підсікання абсолютно нормально, що вуса фіксуються в хрестовині з відчутним зусиллям. Багато новачків навіть спочатку боятися зламати щось, або починають сумніватися, що підсак бракований. Не хвилюйтесь, це абсолютно нормально.
Різні розміри сітки
Якщо Ви звернете увагу, тобто розміри 42 і 46 дюймів. Це — класика. Перший розмір підходить для 90% випадків. Другий — це якщо йдеться про неймовірно великі риби. Наприклад, якщо Ви вирушаєте на якесь водоймище в Європі, де є ризик зловити монстра 25-30кг і вище. У наших же умовах середньої смуги, підсак в 42 дюйми буде цілком достатньо!
Техніка роботи з підсіканням
Багато хто думає, що техніка роботи з підсочуванням починається безпосередньо під час виведення. Насправді, це далеко не так. Обов’язково потрібно розкласти підсак на самому початку риболовлі. Скільки було вже цих випадків, коли рибалки збирали табір, закидали вудилища, щось робили на березі, потім відбувається клювання… А підсак не зібраний…
Зберіть його спочатку з матом, і далі робіть інші процедури. Це не триває багато часу. Але підсак потрібно збирати з самого початку!
Коли сталася клювання, Ви підводите рибу до берега. В ідеалі потрібно покласти підсачок у воду і намагатися завести рибу над сіткою.
УВАГА! У жодному разі не піднімайте підсак! Ви повинні перехоплювати рукоятку так, щоб вона опинилася у Вас за спиною, а Ви тримаєте в руках хрестовину. Далі є два способи:
- Витягнути акуратно вуса, скласти їх паралельно один одному, скрутити трохи сітку і перенести рибу на мат.
- Підняти ручку підсікання вертикально вгору і тримаючи одну рукою хрестовину, а іншою притримуючи сітку, перенести рибу на мат.
Якщо ви підніматимете підсачок за рукоятку, швидше за все вона зламається. Це порушення правил експлуатації та у разі поломки винні будете Ви!
Сушіння та транспортування підсікання
Важливий момент. Підсак, як і мат, потрібно завжди сушити перед тим, як укласти його в чохол для зберігання.
Якщо висушити не виходить, через дощ, або Ви поспішайте, то рекомендуємо по приїзду додому, розкласти сітку, щоб вона добре просохла. Добре сучасні матеріали у хороших моделей сохнуть дуже швидко. Навіть не обов’язково шукати сонячне місце.
В іншому випадку, якщо Ви не приділите цьому моменту належної уваги, сітка легко може почати гнити і покриватися пліснявою. Більше того, багато господарів водойм уважно стежать за спорядженням, яким користуються рибалки. До Вас цілком можуть звернутися з проханням замінити сітку, якщо побачать на ній ймовірність занесення у водоймище шкідливих бактерій.
Короткий опис деяких моделей підсічок
Дуже цікаву модель випустила Trakker. У ній поєднали легку карбонову рукоятку, яка забезпечує зручне маневрування підсачеком при виведенні, а саму голову зробили з нержавіючої сталі з посиленим блоком кріплення та кутами! Це один з найнадійніших і найзручніших підсачок для лову коропа!
Підсак FOX EOS – чудовий бюджетний підсак для аматорської риболовлі. Відповідає всім необхідним критеріям, щоб повноцінно виводити рибу та не турбуватися про її безпеку.
Підсак Specialist Landing Net – та сама спортивна голова, але врахуйте, що Вам потрібно буде докуповувати окремо рукоятку. У всіх класичних коропових підсіканнях рукоятка входить у вартість і йде в комплекті!
Підсічні Horizon X3 і Horizon X4 – останні моделі, рукоятки яких виготовляються з того ж класу карбону, що і вудилища X3 і X4. Різниця у матеріалах. Х4 – це карбон класу 3k. При цьому обидва підсічні володіють виточеною на верстаті хрестовиною для кріплення вусів. Останнє покоління підсічок, які не дають зайвого вигину, а також посилено ткані кути.
Додаткові аксесуари
Matrix Power – посилена ручка для підсочування. Якщо Вам потрібна додаткова потужність та впевненість!
Поплавець для підсочування – дуже зручна річ, яка дозволяє покласти підсак на воду і він не буде тонути.