Головна Різне Породи коропів і чим вони відрізняються від сазанів

Породи коропів і чим вони відрізняються від сазанів

5
Ми всі звикли, що карпфішинг йде до нас із Англії. Також дуже популярним є цей вид рибалки у Франції, Хорватії, Румунії, Бельгії та інших європейських країнах. У 90-ті роки карпфішинг поступово дійшов і до нашої країни, але якщо говорити про саму популяцію коропа, то все з точністю навпаки!
Ореол проживання цих риб – південна частина Китаю та Південно-Східна Азія. За винятком двох видів, а саме сазана, який мешкав на Далекому Сході та у водоймах Чорного, Каспійського та Аральського морів, а другий — це сріблястий короп із озера Балхаш, що знаходиться в Казахстані. Ні про яку Англію, Францію та інші європейські країни не йдеться!
Усього налічується близько 30 порід коропів! Але ми детально зупинятимемося лише на деяких видах. Справа в тому, що нашою метою є не стільки дати повноцінну наукову публіцистику, скільки скласти загальне уявлення про те, як справи з різновидами коропів.

Зони ставкового рибництва

Ставкове рибництво розділене на шість зон. Вони розділені за принципом кількості днів у цьому регіоні з температурою понад 15 градусів. Перша зона налічує лише 60-75 днів, тому прибуткове товарне рибництво орієнтоване насамперед на сигову та холодноводну форель.

Перша зона рибництва

Друга зона включає вже 76-90 днів з температурою вище 15 градусів.

Друга зона рибництва

Третя зона і 91-105 днів із температурою вище 15 градусів!

Третя зона рибництва

Четверта зона – 121-135 днів з температурою вище 15 градусів

Четверта зона рибництва

П’ята та шоста зони – 136-150 днів з температурою вище 15 градусів.

П’ята зона рибництва

Шоста зона рибництва

Саме ці зони є найбільш плідними щодо виробництва коропів, яке може становити понад 2 тонни з одного гектара. Що стосується 2,3 і 4 зон рибництва, то вони також можуть бути успішними, якщо дотримуватися хорошого температурно-гідрохімічного режиму і дотримуватися технологій рибництва.

Алтайський дзеркальний короп


Ця порода коропа відома на Алтаї з 30-х років минулого століття велася селекційна робота з даною породою. для першої та другої зон ставкового рибництва.

Ангелські коропи



У 1963 році на території Краснодарського краю в Ангелінському рибгоспі було розпочато селективну кампанію з виведення породи коропа, яка відрізнятиметься високим імунітетом до характерних для риб захворювань. Причиною стала високий відсоток особин, що хворіли на краснуху.
Варто зазначити, що на це пішло близько десяти поколінь, перш ніж рибу внесли до Держреєстру. Дана порода відрізняється великою стійкістю до краснухи, на фото показаний дзеркальний короп, але також є лускаті породи. Плодючість однієї дорослої самки становить близько 600-650 тисяч ікринок.

Парський короп


Ця порода була виведена в результаті схрещування одомашненого коропа з амурським сазаном, внаслідок чого вийшов парський короп, який відрізняється високою плодючістю. Самки парського коропа за кількістю ікринок перевищують норму у 2,5 рази. Зустрічаються також два види: лускаті і з розкиданою лускою (так правильно називати!). Другий отриманий внаслідок схрещування українського рамчастого коропа з лускатим парським коропом, який на той час уже був виведений. Дана порода характерна для другої, третьої та четвертої зон рибництва. Плодючість становить близько 800-1200 тисяч ікринок.

Московський короп


Це виведені з парських коропів підвид, який відрізняється підвищеною стійкістю до морозів. Відбір проводився в умовах суворої тривалої зими та короткого прохолодного літа. Завезений до Московської області з рязанського рибгоспу «Пара» на початку 80-х. Головна відмінність — прогінне тіло, легка переносимість дефіциту кисню та акліматизація до різких перепадів температури. Дуже висока стійкість до різних захворювань. Дані породи коропів характерні для першої та другої зон рибництва. Робоча плодючість навіть в умовах холодної зими для самки віком 5 років – близько 1000 тисяч ікринок.

Білий амур


Простий, білий амур. Але насправді ця риба є генетично маркованим амурським сазаном. Незважаючи на те, що амури активно симулюють серцевий напад після фотосесії, цей вид відрізняється приголомшливою життєздатністю. Тому не варто йти на поводу у хитрої та підступної риби, допомагайте їй прийти до тями і відпускайте, все з амуром буде добре!
Спочатку ореол проживання білих амурів — східна Азія у басейні річки Амур та рівнинні річки Китаю. Посідає перше місце у світі за обсягами товарного вирощування. Також мешкає в нижній течії Волги, на середній і нижній течії Дону та Дніпро-Бургійському лимані.

Інші породи коропів

Різниця між сазаном та коропом

Сазан – це риба, яка населяє річки та інші водойми внаслідок свого природного там проживання, виходячи з ореолів проживання коропів, про які ми писали вище. Отже, річки Чорного, Каспійського і Аральського морів. Усі сазани, які живуть там – це сазани. Усі сазани, які зустрічаються поза подібними річками, — це одомашнені сазани, яких завезли туди штучно, а далі виводили з покоління в покоління — вони називаються коропами.

Річки Чорного моря

Річки Каспійського моря

Щодо Аральського моря, про всяк випадок, то воно є однією з найстрашніших екологічних катастроф, що сталися у XX столітті. З початку 1960-х років рівень моря швидко знижується через забір води з основних річок, що його живлять – Амударья і Сирдарья. До початку обмілення, Аральське море було четвертим у світі за величиною! Надмірний забір води для сільськогосподарських потреб перетворив багате життям, четверте у світі за величиною озеро на безрідну пустелю. На сьогоднішній день у деяких місцях воно пішло на 100 км від своєї початкової берегової лінії.

Проблема Канади та США

З ними трапилася цікава історія. Той короп, який населяв озеро Балхаш (Казахстан) виявився настільки безжально крутим, що після його завезення до Канади та США він влаштував абсолютний терор подібно до тієї дичини, яку творять коропи в Австралії. (Про австралійський жах ми писали вже в цій статті ). Жодну конкуренцію скласти місцеві риби карпам не можуть, американці його особливо не ловлять, через безліч кісток і віддають перевагу іншим видам риб.
Дійшло до того, що на каналі Чикаго побудували електричний бар’єр, щоб жоден короп не проник у систему Великих озер (Ері, Онтаріо, Гурон, Верхнє, Мічиган). В іншому випадку він просто знищить усю початкову екосистему і вб’є рибальський промисел.

Примітка

Напевно, є ще породи коропів, про які ми не згадали, особливо це стосується європейських порід. Але ми намагалися дати максимально актуальну інформацію для нашої країни. , Налічується близько 30.
Також ми не торкалися порід коропів, які мешкають в Азії. Але ви можете подивитися наш фільм з Таїланду, де Антон цілеспрямовано ловить справжніх гігантів, які мешкають у Таїланді!