Головна Вузли Рибальські вузли в карпфішингу. Як прив’язати волосінь до шок-лідера

Рибальські вузли в карпфішингу. Як прив’язати волосінь до шок-лідера

23
Дуже важливий елемент оснащення – вузол, який пов’язує шок-лідер та основну волосінь. Рибальські вузли в карпфішингу використовуються різні, але ми вибрали для вас три найходовіші різновиди: морква, олбрайт і подвійний гринер для прив’язування монолідера!
Відразу хотіли б звернути увагу, що дуже зручно використовувати при затягуванні вузлів інструмент Korda Krimp Tool . Він дуже добре здатний затиснути кінчик навіть найтоншої волосіні, або шнура, помітно полегшуючи процес затягування.
Почнемо з найпоширенішого вузла «Морківка», яким користується більшість короп’ятників, хоч і процес його в’язання досить трудомісткий. Але в моркви є одна значима перевага – він найаеродинамічніший. Дуже маленький розмір, а вусики стирчать у бік котушкотримача. Таким чином, при проході кілець, вони зовсім не гальмуватимуть виліт волосіні.
Як правило, на самому початку в’язання вузла робиться проста петелька. Ми пропонуємо робити подвійну петлю, щоб уникнути подальшого розпускання вузла при затягуванні.
Отже, ось наш шматок плетеного шок-лідера (про моно поговоримо пізніше!)
Беремо вільний край і перекладаємо таким чином через шок

Повертаємо вдруге

Заводимо всередину
І витягуємо назовні

У вас вийде ось така конструкція

У те місце, звідки стирчить кінчик, вставляємо кінчик нашої головної волосіні

Тепер ми будемо робити оберти. Спочатку дев’ять в один бік і вісім обертів у зворотний.
Він обводить шнур зверху великим та вказівним пальцями правої руки, а перехоплює та веде знизу середнім та безіменним пальцями лівої руки. Лісочка при цьому зафіксована між вказівним та великим пальцями лівої руки та середнім та безіменним пальцями правої руки.
Зверніть увагу, як виглядає, коли кінчик внизу.

Після того, як ви зробили 17 оборотів (дев’ять в одну та вісім в іншу сторони), потрібно зробити так, щоб усі кінчики були просунуті в один бік.

Тепер настає найважливіший момент, який стосується не лише вузла «Морківка», а й узагалі будь-яких вузлів. Як ви збираєте вузол! Обов’язково змочіть плетіння водою або слиною, щоб вони не перепалювалися при затягуванні вузла.
Спочатку тягнемо за плетену волосінь

Збираємо вузол, але не затягуємо!
Тепер плавно починаємо збирати моноліску. Але робіть все акуратно, щоб вона не бугрилася, не плуталася. Розправляйте можливі бороди, які можуть виникати.

Поступово моно повинно укладатися в акуратні витки. Як тільки бачите, що хтось вибивається зі струнких рядів — поправляйте! Не поспішайте!
Ось що має вийти в результаті!

Відрізаємо хвостики. Зверніть увагу, що хвостики дивиться від кілець, ніяк не заважаючи закидання, а сам вузол вийшов дуже компактним. Це і є дві головні переваги вузла «Морква».

Вузол “Олбрайт” – наш найулюбленіший вузол! Саме його ми використовуємо найбільше. Він дуже міцний і дуже швидко в’яжеться. Нас ніколи не підводив цей вузол і ми пропонуємо вам варіант, як його в’яжемо ми!
Загинаємо кінчик основної волосіні

Вставляємо в зашморг наш шок-лідер
Прихоплюємо його знизу

Робимо сім обертів (детальніше – нижче є відео, по ньому буде зрозуміло краще!). Плюс цього вузла в тому, що він зовсім не перепалює волосінь!
Виводимо кінчик ось таким чином

Починаємо затягувати
Виходить такий вузол!
Відрізаємо хвостики і все готове до закидання!
Якщо ви використовуєте монолідер, то ми рекомендували б взяти на озброєння наступний вузол, який називається «Подвійний Гріннер»! Саме краще його використовувати для моно. А «Морківка» та «Олбрайт» підходять для плетених матеріалів.