Головна Спорядження ТОП-7 порад для намотування волосіні на шпулю

ТОП-7 порад для намотування волосіні на шпулю

20
Намотування волосіні на шпулю заняття не найскладніше, але потребує дотримання деяких правил. Ці сім порад допоможуть вам уникнути борід, укласти волосінь найефективнішим способом і розкажуть, як намотувати волосінь самотужки, без сторонньої допомоги.
Порада №1 – перед тим, як намотувати, покладіть бобіну з ліскою на пару годин у воду, а краще на всю ніч. Вода розм’якшить волосінь і зробить її еластичнішою, відповідно, вона щільніше ляже на шпулю. Це відбувається тому, що нейлонова мононіт є гігроскопічною (поглинає воду), тому вона і стає м’якшою і набагато легше намотуватиметься на шпулю.

Порада №2 — існує маса способів, як тримати котушку при намотуванні волосіні, але найзручніший варіант — взяти комель вудилища, закріпити котушку в катушкодержателе і пропустити волосінь через перше кільце, а потім прив’язати до шпулі. Це найзручніший і практичніший варіант.

Порада №3 — якщо ви один і нема кому допомогти, то підберіть коробку, в якій шпуля вільно обертатиметься. Налийте туди води і почніть намотування. Ви кладете бобіну з ліскою прямо в коробку з водою саме так! Для більшої стабільності можна притиснути бобіну грузилами або чимось важким.

Порада №4 — прив’яжіть волосінь до шпулі таким вузлом .
Порада №5 — далі ви повинні налаштувати фрикціон таким чином, щоб при намотуванні він трохи потріскував. Затисніть між пальців волосінь на відстані 30-40см від котушки і цією ж рукою тримайте коміль.
Іншою рукою обертайте ручку котушки. У справі волосінь має йти під легким навантаженням, а фрикціон повинен видавати слабкий звук. Це ідеальний баланс між щільним укладанням та швидкістю намотування.

Порада №6 – намотуйте доти, поки ліска не буде в 1мм від бортика кліпси. Зверніть увагу, що саме бортика кліпси!

Порада №7 – відрізаємо волосінь, робимо петлю і кріпимо за кліпсу. Котушка до риболовлі готова!