Головна Техіка лову Як погода впливає на лов коропа?

Як погода впливає на лов коропа?

0
Дуже часто чуємо ми з вуст рибалок “залежно від умов лову”, “треба дивитися на реакцію риби”, “дивлячись яку мету ви переслідуєте при створенні спод-міксу” і так далі, і так далі. І початківці короп’ятники все глибше і глибше в’язнуть у цих нетрях розпливчастих фраз, коли начебто вам і підказали, але легше від цього не стало. Роб Хьюз є одним із тих короп’ятників, які ніколи не дозволяють собі навіть тіні абстракції. Всі його викладки, міркування та статті настільки конкретні і так докладно пояснюють ті чи інші тонкощі, що ми не можемо не навести на сторінках нашого порталу його статтю про вплив погоди на лов коропа.

Тиск

Тиск особливо сильно впливає рибою в холодний період. Всі ми знаємо, що такий тиск, але про всяк випадок — це вага стовпа повітря з основою, площа якої дорівнює одиниці. Норма тиску вираховується залежно від рівня Моря та у різних місцях буває різним. Наприклад, нормальний тискв середньому 748 мм рт. стовпа, а в якомусь гірському місті може бути і всі 680 мм.

Отже, якщо ви вирушаєте на рибалку в холодну пору року, то високий тиск характерний чистим небом, низькою температурою і морозом. Відмінний час для прогулянок на свіжому повітрі, але не для лову коропа. А от якщо, навпаки, тиск низький, хмарно, вітряно і волого, то короп почувається комфортніше, проявляє активність, тому що в холодну пору року при низькому тиску температура повітря підвищується. У теплу пору року тиск не так сильно впливає на лов коропа, як у холодну.

Порада від Роба: коли тиск високе, дні ясні, риба часто буде в середній товщі води, але злегка млявої.

Вітер

Ходить багато чуток про вплив вітру на рибу. Ви повинні пам’ятати головне: північний та східний вітри – холодні, південний вітер – теплий, а вітер із заходу – вологий. Сильний південно-західний вітер завжди у будь-якій точці світу є відмінним знаком у будь-яку пору року, особливо у холодну пору року. Сильні південно-західні пориви дозволяють добре ловити коропа навіть у найсуворіші холоди. Однак, не треба боятися північного та східного вітрів. Вони лише будуть вам говорити про те, що на підвітряному боці озера буде вода тепліша, ніж у навітряному. Якщо температура води вище, ніж повітря, вам потрібно шукати саме такі місця, приховані в точці лову від вітру, якщо вода холодніша, ніж вітер, то вам потрібні навітряні ділянки водойми, де тепліший вітер буде зігрівати воду.

Порада від Роба: Коли вітру немає, риба концентруватиметься у північно-східному кутку озера. Це буде область, яка найбільше прихована від холодних вітрів, а в сонячні дні отримуватиме більше тепла. Якщо неподалік є корчі, короп напевно там.

Температура води

Пам’ятайте, що вода остигає і нагрівається набагато повільніше, ніж повітря. Тому, якщо температура повітря різко опустилася, але при цьому немає сильного вітру, вода буде теплою ще довгий час. І, навпаки, при різкому підвищенні температури повітря вода ще довго залишається холодною, тому ми шукаємо дрібні сонячні ділянки водойми.

Порада від Роба: що нижча температура води, то менше насадка. У реальні холоди я б взагалі рекомендував ловити на маленький яскравий поп-ап (Baits Pop-Up підходить якнайкраще) в 30 см від грузила і перекидати якомога частіше.

П’ять основних правил від Роба Хьюза

  • Якщо ви не розумієте де ловити коропа, розташовуйтеся в північно-східному кутку водоймища, тому що вона найбільш захищена від холодних вітрів;
  • Слідкуйте за хмарами – високо-купчасті хмари (див. фото вище) означають швидку зміну погоди, активність риби може знижуватися;
  • Похмура, похмура погода – сміливо вирушайте на рибалку;
  • Іноді використання зіг-ригу творить дива. Навіть піднята на 30-60см насадка на довгому зіг-повідку творить дива;
  • Найголовніше правило!Ловіть коропа тоді, коли у вас це виходить. Навіть ловлячи в найгіршу погоду ви з більшою ймовірністю зловите коропа, ніж сидітимете вдома і чекатимете ідеальних умов;