Головна Школа карпфішингу Як правильно стріляти з рогатки

Як правильно стріляти з рогатки

12
Ще років 40-50 тому жоден би хлопчик не повірив, що така стаття взагалі може бути написана. Однак роки йдуть, і канули в лету ті лихі, браві хлопці, які володіли рогаткою наче снайперською гвинтівкою. Але на рибалці доводиться згадати давно забуте старе та озброїтися знаряддям батьків. І тут є свої правила і навіть техніка, яка дозволить стріляти з рогатки правильно і точно!

Спочатку ознайомимося з термінологією:

  • Рогаткамає Y-подібну кострукцію, до неї з двох сторін кріпляться тяжі.
  • Тяжі– еластичні гумки, розтягуванням і стисненням яких відбувається кидок
  • Рукоятка– сама ручка, за яку людина тримає рогатку.
  • Шкірочка– або чашка, в яку ви кладете ваші снаряди.

Це, можливо, трохи застаріла лексика, але ми свято вшановуємо традиції!

Основні правила правильного пострілу з рогатки

1. Нерухомість. Ноги шириною плечей, спина обов’язково пряма. не турбуйтеся. Дуже важливо розташовувати тіло під час стрілянини вертикально. Будь-яке відхилення, особливо вперед, знижує точність стрілянини.

2. Рука паралельно тяжам. Передпліччя тієї руки, якою ви відтягуєте шкірок, має бути строго паралельним самим гумкам. Ваш лікоть та тяжи повинні скласти одну лінію. Рука, яка тримає рогатку за рукоятку, має бути випрямлена — це зменшує коливання руки.

3. Тяжі не повинні бути перекручені. Влучний постріл із перекрученими тяжами просто неможливий. Під час польоту вони почнуть розкручуватись і куди полетить ваш снаряд зовсім невідомо. У кращому разі повз мету, в гіршому в лоб приятелю.

4. Рогатка перпендикулярна тяжам. Якщо ви трохи скосите рогатку і один ріг буде трохи попереду іншого, заряд у польоті відхилиться убік. Слідкуйте, щоб площина рогів була строго перпендикулярна до тяжів.

5. Нахиліть рогатку. Набагато зручніше тримати рогатку не вертикально, а під деяким кутом. Кут самого нахилу не відіграє ніякої ролі, найголовніше, наскільки витримується цей кут при кожному пострілі. Ви маєте привчити себе приблизно робити все однаково, виробляючи необхідну навичку. До речі, багато професійних рогаточників (є такі й у наші дні!) вішають на рогатку рівень, щоб завжди розуміти, що вони задали потрібний їм кут нахилу.

6. Шкірка відпускається якнайшвидше, але без ривка. Перед відпусканням шкірка обов’язково затримайте дихання.

Алгоритм дії при стрільбі з рогатки:

  • Зафіксуйте ціль
  • Встаньте у стійку
  • Піднімаємо рогатку та розтягуємо тяжи
  • Перевіряємо, що рогатка не перекошена
  • Перевіряємо, що тяжи точно не перекручені
  • Глибокий вдих
  • Цілуємося
  • Відпускаємо шкірок

Відразу обмовимося щодо мети. Зрозуміло, що на рибалці ми не стріляємо точно у воду, де ловимо. Ми стріляємо вгору і по параболі наше підгодовування падає у водойму. Як орієнтир ви повинні використовувати протилежний берег. Запам’ятовуйте, наскільки вище ви тримаєте рогатку щодо берегової лінії або лінії лісу. Ну і напрямок звичайно ж. Пам’ятайте, що найдальше закидання буде досягнуто при нахилі рогатки під 45 градусів щодо горизонту.

Що можна закидати рогаткою?

Усі. Бойли, пелетс, кукурудзу, підгодівельні кулі, коноплі. Але є важливе правило – ви не повинні закидати більше одного виду підгодовування одночасно. Бойли з бойлами, пелетс із пелетсом і так далі. Зернові летять на найкоротшу відстань, пеллетс трохи далі, бойли летять досить далеко, підгодовувальні кулі залежить від їх розміру. Але відразу варто зазначити, що підгодовування з рогатки має на увазі дистанцію 50-60 метрів у виняткових випадках. Здебільшого 30-40 метрів від берега. Ми маємо на увазі саме більш-менш прицільне підгодовування.

Кулі. Найголовніше – це ліпити однакові за розміром кулі. Чим більш однакові кулі ви робитимете, тим точніше будете ними годувати. Навіть невелика зміна діаметра кулі веде зміну його маси. А навіть невелика зміна маси, як у менший, так і більший тягне за собою дальність польоту. Для цих цілей найзручніше використовувати спеціальні шаролепки, які являють собою прес-форми, куди ви засипаєте підгодовування. Чимось нагадує форму для флет-методу.

Бойли. Не намагайтеся класти багато бойлів за один раз. По-перше, якщо ви промахнетесь, то лише невелика кількість бойлів відлетить повз ціль. По-друге, чим менше бойлів ви кладете за один раз, тим більше закидів доведеться зробити, відповідно, тим більше ви наб’єте руку і точніше стрілятимете. І суворо стежте, щоб класти за один раз бойли однакового діаметра. Якщо ви годуєте 18мм та 15мм бойлами, то кидайте їх окремо один від одного. Те ж саме відноситься до пелетсу, кукурудзи та коноплі.

Дальність закидання

Кулі – до 50 метрів
Бойли – до 60 метрів
Пеллетс, зернові – до 20 метрів

Примітка: дані цифри наведено для орієнтира. Все залежить від умов, якості рогатки, техніки рибалки. Ще раз повторюємо, що рогатки підходять виключно для підгодовування ближньої дистанції.

Чашка для кожного типу підгодовування

Це важливо. Для кожного типу підгодовування ми рекомендуємо використовувати окрему чашку. Наприклад для куль використовуються найширші чашки, для бойлів, навпаки, досить вузькі та глибокі. В даний час варто відзначити, що багато фірм стали випускати чашки з маркуванням на кожній рогатці, для чого саме вона підходить. Boilies Pult – для бойлів, Particle Pult – зернові, Method – кулі, і так далі. Назви можуть відрізнятися, але сенс один. Просто уточнюйте в каталогах або у продавців магазинів, для якого типу підгодовування призначена конкретна рогатка.

Яку рогатку вибрати?

Фірми, які виробляють продукцію саме для карпфішингу мають у своєму асортименті рогатки, але не скидайте з рахунків такожрогаткидля лову поплавця. Багато фірм, наприклад, Drennan, роблять чудові рогатки. До речі, Дреннан є спонсором збірної Англії з лову поплавця, а там при переході зі штекерного вудлища на матчеву рогатка є єдиним інструментом для підгодовування. Годуються поплавці, як відомо кулями, так що у них є чому повчитися.

Подивіться, будь ласка, наведене нижче відео де легендарний Алан Скоттхорн демонструє техніку роботи з рогаткою. У відео будуть великі кадри антени його поплавця – оцініть мінімальний розкид кульок. Майкл Джордан не клав так багато, як це робить Алан!